Jaro nezačíná jen za našimi okny, ale také na házenkářských palubovkách. K prvnímu jarnímu zápasu přijelo v sobotu 23. 2. na naši domácí půdu družstvo Sokola Ostrava.

Toto družstvo sice po první polovině soutěže obsadilo předposlední místo, ale přesto se jedná o družstvo silné, které v každém zápase bojuje do posledních minut. Přesně tak vypadalo i sobotním velmi bojovném a dlouhou dobu vyrovnaném utkání.

Soupeř vstoupil do zápasu velmi aktivně a první desetiminutovku vyhrál. Bylo to i zásluhou našich neproměněných brankových příležitostí či technických chyb, a těch bylo i dále v celém zápase více než dost. V druhé polovině prvního poločasu se náš tým začal pomalu vracet do zápasu, hlavně díky zlepšené obranné hře a přímočařejšímu útoku. A tak na ukazateli skóre na konci prvního poločasu stál výsledek 13:11 v náš prospěch.

Druhá půle byla ze začátku velmi vyrovnaná, přesto si náš tým budoval postupný náskok a to až na rozdíl pěti branek. Ale ani ten nám pohodu nezajistil, protože jsem zásluhou technických chyb a nevyužitých přesilovek opět pustili soupeře do hry. V samotném závěru jsme ovšem soupeři opět odskočili na konečné skóre 28:23.

Jsme velmi rádi, že se v týmu prosazují jak mladí hráči (T. Jurásek, A. Gajdošík), ale rovněž nás těší návrat několika napajedelských opor (Z. Kašný, M. Vaško), kteří přináší do týmu zkušenost a herní jistotu. V brance se velmi dobře doplňovala dvojice Honzů (Hrdina a Šidlík). Také hráči základní sestavy převedli svou sílu. Doufáme, že se nám konečně začne dařit vyhrávat na domácí půdě, ale věříme, že i v příštím zápase ve Vsetíně budeme hrát o body.

Sestava: Kašný Zdenek 6, Závodník Jiří 2, Drda Jan, Gajdošík Adam 1, Mostýn Jakub 1, Vaško Martin 3, Močička Tomáš, Jurásek Tomáš 3, Čevora Zdeněk 1, Hrdina Jan, Šidlík Jan, Chomič Dimitrij 5/4, Žůrek Martin 5.

Autor: Jindřich Polák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *